Дитяча дошкільна установа №12 заснована у серпні 1966 року шахтою №5 «Нововолинська» Західно-Українського виробничого об’єднання з видобутку вугілля «Укрзахідвугілля».

/Files/images/storya/01.jpg

З 1 червня 1999 року у відповідності з Указом Президента України «Про структурну перебудову вугільної промисловості» переведена у комунальну власність міста Нововолинська.

З 1 січня 2005 року наказом управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради «Про впорядкування назв і нумерацій закладів комунальної форми власності» перейменована на Нововолинський дошкільний навчальний заклад №2.

/Files/images/storya/02.jpg

Історія дитячої дошкільної установи розпочалася влітку 1966 року. Біля витоків заснування закладу стояла молодий, талановитий, мудрий педагог – Комарова Ніна Іванівна – перший керівник і наставник. Наполеглива, самовіддана, вимог-лива до себе та підлеглих, вона зуміла згуртувати колектив, створити такий мікроклімат, який був сприятливим для усіх учасників освітньо-виховного процесу: дітей, батьків, вихователів. Саме тому дитячий садок посів належне місце серед плеяди педагогічних установ міста. Майже тридцять своїх найкращих років віддала Ніна Іванівна на благо процвітання закладу.

/Files/images/storya/03.jpg

26 серпня 1966 року наказом по шахті №5 «Нововолинської» №175 у зв’язку з введенням в експлуатацію ясел-садка було зараховано в штат працівників. Педагогами-першовідкривачами стали:

- Вишневська Світлана Петрівна
- Кващук Світлана Никодимівна
- Бірон Надія Павлівна
- Шостак Галина Костянтинівна

/Files/images/storya/04.jpg

У ясельних групах, де виховувались дітки від року, працювали медичні сестри-вихователі:

- Петрова Євдокія Іванівна
- Нечипорук Інна Сергіївна
- Драчук Таїсія Степанівна

Проектна потужність закладу – 140 місць. Від першого дня і до сьогодні в садку працювало 6 груп, одна з яких (на запити батьків) цілодобова, пізніше було відкрито санаторну групу. Режим роботи 12-ти годинний, 6 днів на тиждень.

/Files/images/storya/05.jpg

Спочатку діти спали на ліжках-розкладачках. До капітального ремонту у 1974 році спальні кімнати не опалювались. Тому, коли наставала пора тихої години всі вільні працівники йшли в групи, щоб допомогти вихователям вкласти дітей у спальні мішки. В нагоді була неабияка спритність і вправність – групи були перенаповнені.

/Files/images/storya/06.jpg

Перші вихователі не завжди мали диплом педагогічного училища, проте керівник дбала про резерв кадрів. З легкої руки Ніни Іванівни здобули педагогічну освіту обдаровані помічники вихователів:

- Красенко Леся Григорівна
- Новосад Світлана Миколаївна
- Стрєльцова Олена Олександрівна
- Мотика Валентина Іванівна

/Files/images/storya/07.jpg

У певній мірі наш заклад був і кузнею кадрів. У стінах установи професійно зросли і вийшли на широкий педагогічний шлях знані у місті та за його межами педагоги-керівники:

- Кващук Світлана Никодимівна
- Кислюк Людмила Іванівна
- Могіль Людмила Миколаївна
- Токарєва Олена Петрівна

/Files/images/storya/08.jpg

З 1995 року очолила колектив Лучек Майя Василівна, виходець цієї ж установи. Тендітною юнкою з цільовим направленням педагогіч-ного закладу переступила вона поріг садочка ще у 1972 році. З сумлінного, старанного молодого спеціаліста виріс висококваліфікований досвідчений педагог. Душевна простота, щирість, доброта, працьовитість допомогли завоювати заслужений авторитет серед колег. Вже понад сорок років у трудовій книжці Майї Василівни лише один запис – про влаштування на роботу у ДДУ №12.

/Files/images/storya/13.jpg

Плинність кадрів не характерна для педагогічних колективів. Понад 25 років віддали улюбленій справі:
- Семенюк Валентина Василівна
- Пересьолова Надія Василівна
- Калашнікова Ганна Олександрівна
- Галінська Марія Мефодіївна
- Світящук Галина Миколаївна
- Харченко Тетяна Пантеліївна
- Миронюк Лариса Олександрівна

/Files/images/storya/14.jpg

Гідно бережуть традиції, які десятиріччями складались і утверджувались у стінах закладу:
- Жура Олена Василівна
- Панило Леся Василівна
- Карпук Галина Ярославівна
- Матіяш Наталія Василівна

День сьогоднішній творять молоді, енергійні, талановиті, творчі педагоги:
- Анікієнко Руслана Русланівна
- Максимчук Марія Романівна
- Нагайська Ірина Григорівна
- Баранова Яніна Олександрівна
- Алєксєєва Ольга Михайлівна

За багаторічну історію у садку відбулось 50 випусків. Наші стіни покинули понад дві з половиною тисячі випускників. Багато з них стали педагогами, медиками, архітекторами, будівельниками, вченими, успішними бізнесменами, і, напевно, в цьому є заслуга і нашого колективу.

/Files/images/storya/15.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1008

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.