ЗАТВЕРДЖЕНО рішення міської ради 25 лютого 2021 року №4\41
СТАТУТ
Нововолинського закладу дошкільної освіти №2 Нововолинської Міської Ради Волинської області
Нововолинськ 2021 р.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Нововолинський заклад дошкільної освіти №2 Нововолинської міської ради Волинської області знаходиться у комунальній власності та є правонаступником Нововолинського дошкільного навчального закладу №2 Нововолинської міської ради Волинської області.
1.2.Тип закладу – заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу для дітей віком від одного до шести (семи, восьми) років, у складі якого можуть бути групи загального розвитку, компенсуючого типу, інклюзивні, сімейні, прогулянкові, в яких забезпечується дошкільна освіта з урахуванням стану здоров’я дітей, їх розумового, психологічного, фізичного розвитку.
1.3.Повне найменування: Нововолинський заклад дошкільної освіти № 2 Нововолинської міської ради Волинської області, скорочене найменування ЗДО № 2.
Novovolynsk PreschoolEducationalInstitution № 2 ofNovovolynskCityCouncil of Volyn Region.
1.4.Місце знаходження та адреса закладу дошкільної освіти №2: 45400, Волинська область, м. Нововолинськ, вулиця Грушевського 8 – А.
Телефон 4-51-79
1.5. Нововолинський заклад дошкільної освіти – це заклад дошкільної освіти, що забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.
1.6. Засновником закладу дошкільної освіти № 2 є Нововолинська міська територіальна громада в особі Нововолинської міської ради Волинської області (далі – Засновник). Уповноваженим органом управління закладом освіти є управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області.
1.7. Заклад дошкільної освіти №2 є юридичною особою комунальної форми власності, що утворюється та припиняється (реорганізовується, ліквідовується) згідно з рішенням засновника, неприбутковим закладом світи, має реєстраційний та інші рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку, штамп, ідентифікаційний номер.
1.8. Заклад дошкільної освіти №2 у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами України, постановами Кабінету Міністрів України, актами Президента України, наказами центральних органів виконавчої влади, рішеннями органів місцевого самоврядування та цим Статутом.
1.9. Метою діяльності закладу дошкільної освіти №2 є забезпечення реалізації права громадян на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти умежах державних вимог до змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у догляді, розвитку тавихованні дітей.
1.10. Головними завданнями закладу дошкільної освіти № 2 є :
- реалізації державної політики в галузі освіти;
- збереження та зміцнення психічного і фізичного здоров’я дітей;
- виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій та звичаїв, національних цінностей українського народу, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;
- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;
- виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
- формування у дітей гігієнічних навичок та основ здорового способу життя, норм безпечної поведінки; здійснення соціально-педагогічного патронату сім’ї;
- надання всебічної допомоги сім’ї у розвитку, вихованні та навчанні дитини;
- оновлення змісту освіти, апробацію нових педагогічних технологій, методів і форм навчання.
1.11. Принципами дошкільної освіти є:
- доступність для кожного громадянина освітніх послуг, що надаються системою дошкільної освіти;
- рівність умов для реалізації задатків, нахилів, здібностей, обдарувань, різнобічного розвитку кожної дитини;
- єдність розвитку, виховання, навчання і оздоровлення дітей;
- єдність виховних впливів сім'ї і закладу дошкільної освіти;
- наступність і перспективність між дошкільною та початковою загальною освітою;
- світський характер дошкільної освіти у державних і комунальних закладах дошкільної освіти;
- особистісно - орієнтований підхід до розвитку особистості дитини;
- демократизація та гуманізація педагогічного процесу;
- відповідність змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти особливостям розвитку та стану здоров'я дитини дошкільного віку;
- інші принципи, визначеніЗаконом України"Про освіту".
1.12. Базові етапи становлення особистості дитини.
Базовими етапами фізичного, психічного та соціального становлення особистості дитини є вік немовляти, ранній вік, передшкільний вік.
Вікова періодизація:
немовлята (до одного року);
ранній вік (від одного до трьох років);
передшкільний вік (від трьох до шести (семи) років):
молодший дошкільний вік (від трьох до чотирьох років);
середній дошкільний вік (від чотирьох до п’яти років);
старший дошкільний вік (від п’яти до шести (семи) років).
ІІ. Комплектування закладу дошкільної освіти
2.1.Дошкільний навчальний заклад розрахований на 140 місць за Типовим проєктом.
2.2.Групи комплектуються відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно - гігієнічних норм та регулюються документами щодо утримання дітей у закладі дошкільної освіти.
Наповнюваність груп згідно державних стандартів становить:
для дітей віком від одного до трьох років - до 15 осіб;
для дітей віком від трьох до шести (семи) років - до 20 осіб;
різновікові - до 15 осіб;
при наявності інклюзивних груп - не більше трьох дітей з виявленими особливостями розвитку;
в літній (оздоровчий) період - до 15 осіб;
2.3. У закладі дошкільної освіти №2 функціонують групи з денним режимом перебування дітей. При можливості можуть функціонувати санаторні і спеціальні групи. За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, за погодженням з засновником. У закладі може встановлюватись гнучкий режим роботи, який передбачає організацію різнотривалого (10,5 і 9 годин), короткотривалого перебування. Можуть функціонувати чергові групи в ранкові та вечірні години.
2.4. Наповнюваність груп дітьми становить:
для дітей віком від одного до трьох років - до 15 осіб;
для дітей віком від трьох до шести (семи) років - до 20 осіб;
різновікові - до 15 осіб;
з короткотривалим та цілодобовим перебуванням дітей - до 10 осіб;
спеціальні – до 8 осіб.
2.5.Зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти здійснюється керівником такого закладу протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.
2.6.Прийом заяв про зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти може організовуватися з використанням системи електронної реєстрації, запровадженої згідно з рішенням відповідного засновника державного (комунального) закладу дошкільної освіти.
2.7.Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.
2.8. Для зарахування дитини в заклад дошкільної освіти №2 необхідно подати
- заяву батьків на ім’я директора закладу дошкільної освіти;
- медичну довідку про стан здоров’я дитини; видана відповідно до статті 15 Закону України “ Про захист населення від інфекційних хвороб ”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.
- карту профщеплень дитини;
- копію свідоцтва про народження дитини.
2.9.Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до державного (комунального) закладу дошкільної освіти та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.
2.10.Для зарахування дитини з інвалідністю до державного (комунального) закладу дошкільної освіти до заяви про зарахування додаються:
- копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до
18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “ Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю ”;
- копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.
2.11.Першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти відповідно до закону зараховуються діти, які:
- проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками);
- є рідними (усиновленими) братами та або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;
- є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;
- належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
- належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім'ю, а також усиновлених дітей;
-перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;
- діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
2.12.Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу дошкільної освіти та формування його новостворених груп здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.
2.13.Для переведення вихованця з одного державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого один з батьків або інший законний представник дитини повинен подати керівнику відповідного закладу дошкільної освіти заяву про зарахування дитини письмово або за допомогою системи електронної реєстрації (у разі її запровадження).
2.14. За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти №2 у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів).
2.15. Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти може здійснюватись:
- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти даного типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють,платиза харчування дитини протягом двох місяців;
у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;
у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;
у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.
2.16. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів. Забороняється безпідставне відрахування дитини з закладу дошкільної освіти.
2.17.Дошкільний заклад здійснює соціально-педагогічний патронат сім’ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які не відвідують дошкільних закладів, та надання консультаційної допомоги сім’ї.
2.18. Діти, які перебувають у дошкільному закладі під соціально-педагогічним патронатом, беруться на облік у цьому закладі.
ІІІ. Режим роботи закладу дошкільної освіти
3.1. Режим роботи дошкільного закладу, тривалість перебування в ньому дітей встановлюється рішенням Нововолинської міської ради,відповідно до законодавства України.
Вихідні дні – субота, неділя, святкові, тощо.
3.2. Щоденний графік роботи груп дошкільного закладу визначається директором згідно із затвердженим режимом роботи.
IV. Організація освітнього процесу
4.1.Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день. У період з 1 червня до 31 серпня триває літній період, упродовж якого вихованці можуть відвідувати заклад дошкільної освіти.
4.2.У закладі дошкільної освіти мовою освітнього процесу та спілкування визначена українська мова, відповідно до діючого законодавства.
4.3.У закладі дошкільної освіти освітній процес включає розвиток, виховання, навчання його вихованців і відбувається відповідно до освітньої програми закладу дошкільної освіти № 2. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується згідно з чинною програмою (програмами) розвитку дітей та навчально-методичними посібниками затвердженими в установленому порядку МОН України.
4.4. Базовий компонент дошкільної освіти – це державний стандарт, що визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6(7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
Процедура досягнення здобувачами дошкільної освіти результатів навчання (набуття компетентностей), передбачених Базовим компонентом дошкільної освіти, визначається освітньою програмою закладу освіти.
4.5.Освітня програма – це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом дошкільної освіти для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.
4.6.Освітня програма, що розробляються на основі типових освітніх програм, не потребує окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти.
4.7.Для забезпечення індивідуалізації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності) складається індивідуальна програма розвитку, що розробляється командою психолого-педагогічного супроводу.
4.8.Надання психолого-педагогічних та корекційно - розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами здійснюється відповідно до чинного законодавства.
4.9. На основі освітньої програми педагогічна рада закладу дошкільної освіти визначає план роботи на навчальний рік та літній період, що конкретизує організацію освітнього процесу. План роботи закладу дошкільної освіти затверджується його керівником.
4.10.Заклад дошкільної освіти самостійно визначає форми організації освітнього процесу. Розклад організації освітнього процесу затверджується керівником закладу дошкільної освіти до початку навчального року.
4.11.Надання додаткових освітніх послуг, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, запроваджується лише на підставі заяви одного з батьків або іншого законного представника дитини. Додаткові освітні послуги надаються за рахунок коштів батьків або інших законних представників дитини, фізичних та юридичних осіб в межах гранично допустимого навантаження дитини та на підставі рішення органів місцевого самоврядування.
4.12.Заклад дошкільної освіти для здійснення корекційної роботи з виправлення звуковимови дітей дошкільного віку та якісного надання послуг щодо формування правильної звуковимови дошкільників, забезпечує функціонування логопедичного пункту.
V. Забезпечення якості освіти
5.1.Метою розбудови та функціонування системи забезпечення якості освіти в закладі дошкільної освіти є:
- гарантування якості освіти;
- постійне та послідовне підвищення якості освіти;
5.2.Система забезпечення якості в закладі дошкільної освіти (внутрішня система забезпечення якості освіти) включає:
- стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти;
- систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом освіти;
інші процедури та заходи, що визначаються спеціальними законами або документами закладу освіти.
5.3.Система зовнішнього забезпечення якості освіти, що застосовується до закладу дошкільної освіти може включати:
- інституційну акредитацію;
- інституційний аудит;
- моніторинг якості освіти;
- атестацію педагогічних працівників;
- сертифікацію педагогічних працівників;
- громадський нагляд;
- інші інструменти, процедури і заходи, що визначаються спеціальними законами.
5.4.Забезпечення академічної доброчесності в закладі дошкільної освіти включає:
- сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час освітнього процесу.
5.5. Дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками закладу дошкільної освіти передбачає:
- посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;
- дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;
- надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну педагогічну, творчу діяльність.
5.6.За порушення академічної доброчесності педагогічні працівники закладу дошкільної освіти можуть бути притягнені до академічної відповідальності відповідно чинного законодавства.
5.7.Атестація педагогічних працівників закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до законодавчих актів.
- Атестація педагогічних працівників - це система заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників, може бути черговою або позачерговою.
- Педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п’ять років, крім випадків, передбачених законодавством.
- За результатами атестації визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюються або підтверджуються кваліфікаційні категорії, присвоюються педагогічні звання.
- Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи у порядку, встановленому законодавством.
5.8.Сертифікація педагогічних працівників закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до законодавчих актів.
Сертифікація педагогічних працівників - це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.
Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.
VI. Організація харчування дітей
6.1.Заклад дошкільної освіти забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх належного розвитку, з урахуванням особливих дієтичних потреб дітей, а також дотриманням принципів здорового харчування та натурального набору продуктів згідно законодавчих актів щодо організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання організації харчування у закладах освіти.
6.2.Натуральний набір продуктів для харчування дітей дошкільного віку визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти за погодженням центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
6.3.Контроль і державний нагляд за якістю харчування у закладі дошкільної освіти покладається на Засновника закладу, відповідні органи управління охорони здоров’я та відповідні органи управління освітою.
6.4.Керівництво закладу дошкільної освіти забезпечує запровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) відповідно до законодавства України.
6.5.Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у закладі дошкільної освіти у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.
6.6.Пільгові умови оплати харчування дітей у закладах дошкільної освіти № 2 вихованців надаються сім’ям, які потребують соціальної підтримки, на підставі законодавчих актів України та рішень органів місцевого самоврядування.
6.7.Про зміни в оплаті за харчування дітей та надання пільг сім’ям, які потребують соціальної підтримки, на підставі рішення органу місцевого самоврядування, керівником закладу видається відповідний наказ та забезпечується інформування батьки, або осіб які їх замінюють.
6.8.Порядок встановлення плати за харчування вихованців у закладі дошкільної освіти визначається діючим законодавством.
освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради.
VII. Медичне обслуговування
7.1.Медичне обслуговування дітей у дошкільному закладі здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до штату закладу або відповідних закладів охорони здоров’я.
7.2. Медичний персонал здійснює лікувально-профілактичні заходи, в тому числі проведення обов’язкових оглядів, контроль за станом здоров’я фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартування, дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.
7.3.Дошкільний заклад надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.
VIII. Учасники освітнього процесу
8.1. Учасниками освітнього процесу у закладі дошкільної освіти є:
діти дошкільного віку;
директор, вихователь-методист, вихователі, учитель - логопед, практичний психолог, інструктор з фізкультури, музичні керівники, асистент вихователя,асистент дитини, інші спеціалісти;
помічники вихователів;
медичні працівники;
батьки або особи, які їх замінюють;
фізичні особи, педагоги, які надають платні освітні послуги у сфері дошкільної
освіти.
8.2. Встановлені види морального та матеріального заохочення учасників освітнього процесу: грамоти, подяки, грошові премії, винагороди.
8.3. Права дитини у сфері дошкільної освіта:
- безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
- захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;
- захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також фізичного та психічного насильств, приниження її гідності;
- здоровий спосіб життя.
8.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:
- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
- брати участь у покращенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу;
- відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;
- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді, інші права, що не суперечать законодавству України.
8.5. Обов’язки батьків або осіб, які їх замінюють:
- своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі дошкільної освіти у встановленому порядку;
- своєчасно повідомляти заклад дошкільної освіти про можливість відсутності або хвороби дитини;
- слідкувати за станом здоров'я дитини.
8.6. На посаду педагогічного працівника дошкільного навчального закладу приймається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, а саме: освітньо-
кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу або середню спеціальну освіту), а також стан здоров'я якої дозволяє виконувати професійні обов'язки.
8.7. Трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.
8.8. Педагогічні працівники мають право:
- на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з
дітьми;
- брати участь у роботі органів самоврядування закладу;
- на підвищення кваліфікації, участь у методичних об'єднаннях, нарадах тощо;
- проводити в установленому порядку експериментальну, пошукову роботу;
- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
- об'єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об'єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством на захист професійної честі та власної гідності;
- берегти майно закладу освіти: обладнання, посібники, іграшки, підтримувати чистоту і дотримуватись правил санітарії, техніки безпеки, пожежної безпеки; - інші права, що не суперечать законодавству України.
8.9. Педагогічні працівники зобов'язані:
- виконувати Cтатут, правила внутрішнього трудового розпорядку, умови контракту чи трудового договору;
- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків або осіб що їх замінюють;
- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров'ю, а також від фізичного та психологічного насильства;
- брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов'язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;
- виконувати накази та розпорядження керівництва;
інші обов'язки, що не суперечать законодавству України.
8.10.Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу у заклад дошкільної освіти директором.
8.11. Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров'я дитини згідно із законодавством.
8.12. Працівники закладу дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» проходять періодичні безоплатні медичні огляди двічі на рік при КНП Нововолинська ЦМЛ.
8.13. За успіхи у роботі працівникам встановлюється матеріальне та моральне заохочення, відповідно до чинного законодавства.
8.14. Працівники, які систематично порушують Статут, Правила внутрішнього розпорядку закладу освіти, не виконують посадових обов’язків, умов трудового договору (контракту) або за результатами атестації, не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.
IX. Управління та громадське самоврядування закладу дошкільної освіти
9.1. Управління закладом дошкільної освіти здійснюється його засновником, управлінням освіти виконкому Нововолинської міської ради у межах повноважень, передбачених законодавством України.
9.2. Безпосереднє керівництво роботою дошкільного навчального закладу здійснює його директор, який призначається і звільняється з посади засновником або уповноваженим органом управління освітою з дотриманням чинного законодавства.
Директор закладу дошкільної освіти:
- організовує діяльність закладу освіти;
-забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
-забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
-забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролює за діяльністю закладу освіти;
-сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;
- забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:
з урахуванням пропозицій територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
- розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;
- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;
- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту та обсягу;
- здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти №2;
- діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;
- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами закладу дошкільної освіти №2 і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;
- приймає на роботу та звільняє з роботи працівників закладу дошкільної освіти №2;
- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;
- контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;
- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;
- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;
- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;
- підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;
- організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;
- щороку звітує про освітню, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність закладу дошкільної освіти №2 на загальних зборах (конференціях) колективу та батьків, або осіб, які їх замінюють.
- здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.
9.3. Постійно діючий колегіальний орган у закладі дошкільної освіти - педагогічна рада.
До складу педагогічної ради входять: керівник, вихователь-методист, педагогічні працівники, медичні працівники, інші спеціалісти. Запрошеним із правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, батьки або особи, які їх замінюють.
Головою педагогічної ради є директор закладу дошкільної освіти.
Педагогічна рада закладу:
- розглядає питання освітнього процесу, в закладі дошкільної освіти та приймає відповідні рішення;
- організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження досягнень науки, передового педагогічного досвіду;
- приймає рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних працівників.
Робота педагогічної ради планується довільно відповідно до потреб закладу дошкільної освіти. Кількість засідань педагогічної ради становить не менше 4-х на рік.
9.4.У закладі дошкільної освіти можуть діяти органи самоврядування працівників такого закладу, органи батьківського самоврядування, інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.
9.5. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу дошкільної освіти та батьків або осіб, які їх замінюють, що скликаються не рідше одного разу на рік.
Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.
Загальні збори (конференція):
- приймають статут, зміни і доповнення;
- заслуховують звіт керівника закладу з питань статутної діяльності закладу, - - дають їй оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;
- розглядають питання навчально-виховної, методичної та фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти;
- затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку закладу дошкільної освіти.
Інформація про час і місце проведення загальних зборів (конференції) колективу закладу дошкільної освіти розміщується в закладі та оприлюднюється на його веб - сайті не пізніше ніж за 14 днів до її проведення.
X. Майно закладу дошкільної освіти
10.1. Майно дошкільного закладу складають основні фонди та оборотні засоби, а також інші матеріальні цінності, які знаходяться на балансі управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради.
10.2.Матеріально-технічна база дошкільного закладу включає будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні, ігрові майданчики, земельну ділянку площею 0,5320 га, відповідно до рішення Нововолинської міської ради № 40/16 від 22.10.2014.
10.3.Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради має право за відповідним клопотанням дошкільного закладу, здійснювати всі дії, пов’язані з володінням і користуванням основними фондами дошкільного закладу. А також здійснювати передачу в оренду та списання основних фондів згідно із законодавством України.
ХI. Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти
11.1. Нововолинський заклад дошкільної освіти № 2 є неприбутковим закладом та не має на меті отримання доходів.
11.2. Доходи неприбуткового закладу освіти не підлягають розподілу серед працівників (крім їх праці, нарахування єдиного соціального внеску). Доходи неприбуткового закладу використовуються виключно для фінансування видатків на утримання закладу дошкільної освіти № 2 для реалізації завдань та напрямів діяльності, що визначені цим статутом. (Пункти 10.1 і 10.2 є обов’язковими для усіх закладів освіти).
11.3. Джерела формування коштів закладу дошкільної освіти:
- кошти державного бюджету, що надходять у розмірі, не нижчому від передбаченого нормативами фінансування закладів дошкільної освіти;
- кошти від громадян за надання послуг у галузі освіти;
- доходи від здачі в оренду приміщень, обладнання та іншого майна;
- дотації органів державної виконавчої влади та місцевого і регіонального самоврядування;
- добровільні благодійні батьківські внески і спонсорські цільові внески
підприємств, установ, організацій, окремих громадян, іноземних юридичних і
фізичних осіб.
11.4. Заклад дошкільної освіти за погодженням із засновником має право:
придбати, орендувати необхідне йому обладнання та інші матеріальні ресурси;
користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або приватних осіб, фінансувати за рахунок власних коштів заходи, які сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу;
здавати в оренду приміщення (без права викупу).
11.5. Заклад дошкільної освіти користується приміщенням, обладнанням, відведеною територією, розпоряджається ними в межах чинного законодавства, Положення про заклад дошкільної освіти, установчими документами.
11.6. Заклад дошкільної освіти може надавати населенню платні освітні послуги, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. № 796.
11.7. Звітність дошкільного закладу:
- статистичні звіти - один раз на рік;
- табель відвідування дітьми закладу дошкільної освіти - щомісячно;
- табель нарахування заробітної плати - щомісячно;
- апорт про наявність дітей - щоденно;
- меню на видачу продуктів харчування - щоденно;
- накопичувальна відомість продуктів харчування - щоквартально.
11.8. Заява-вимога на забезпечення закладу дошкільної освіти продуктами харчування та матеріального забезпечення – щомісячно.
11.9. Бухгалтерський облік закладу дошкільної освіти ведеться через централізовану бухгалтерію управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради.
ХІI. Контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти
12.1. Державний нагляд (контроль) у сфері дошкільної освіти здійснюється центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальними органами, що діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначеніЗаконом України"Про освіту"та Законом України «Про дошкільну освіту».
12.2. Формами заходів державного нагляду (контролю) у сфері дошкільної освіти є:
- плановий (позаплановий) інституційний аудит;
- позапланова перевірка.
12.3. Центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальні органи проводять інституційний аудит, позапланові перевірки відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» та згідно з порядками, затвердженими центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
ХІІI. Прозорість та інформаційна відкритість закладу дошкільної освіти
13.1.Заклад дошкільної освіти № 2 формує відкриті та загальнодоступні ресурси про свою діяльність.
Забезпечує на власному веб-сайті та відкритих ресурсах доступ до такої інформації та документів:
- статут закладу дошкільної освіти;
- ліцензії на провадження освітньої діяльності;
- структура та органи управління закладу освіти;
- кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами;
- освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;
- територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його Засновником;
- ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які здобувають дошкільну освіту;
- мова освітнього процесу;
- матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами);
- результати моніторингу якості освіти;
- звіт керівника про діяльність закладу освіти;
- правила прийому до закладу дошкільної освіти;
- перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати;
- план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
- інша інформація, що оприлюднюється за рішенням закладу освіти, або на вимогу законодавства.
13.2.Заклад дошкільної освіти оприлюднює на власному веб - сайті кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога із зазначенням їх вартості а також про кошти, отримані з інших джерел не заборонених законодавством.
13.3.Перелічені вище інформація та документи, (якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом), розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом. 13.4.Перелік додаткової інформації, обов’язкової для оприлюднення може визначатися спеціальними законами.
ХIV. Міжнародне співробітництво
14.1. Міжнародне співробітництво в закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
14.2. Міжнародне співробітництво в закладі дошкільної освіти повинне базуватися на таких засадах:
- пріоритет національних інтересів;
- системний і взаємовигідний характер співробітництва;
- збереження та розвиток інтелектуального потенціалу нації.
14.3. Спрямувати міжнародне співробітництво на поліпшення та зміцнення матеріально-технічної, лікувально-оздоровчої бази закладу.
XV. Реорганізація або ліквідація закладу дошкільної світи.
15.1. Реорганізація або ліквідація закладу дошкільної освіти здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
15.2. Реорганізація чи ліквідація закладу дошкільної освіти допускається лише за згодою територіальної громади (загальних зборів) міста або на підставі результатів місцевого референдуму.
15.3. Рішення про реорганізацію або ліквідацію закладу дошкільної освіти приймається засновником - місцевим органом виконавчої влади за погодженням із відповідними органами виконавчої влади з питань освіти.
15.4. У разі припинення юридичної особи ( у разі її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) передача активів закладу дошкільної освіти
№ 2 здійснюється згідно діючого законодавства.
XVI. Прикінцеві положення.
16.1. Цей статут набирає чинності після його затвердження та реєстрації в уповноваженому для цього органу.
16.2. У разі виникнення потреби, до даного статуту можуть вноситися зміни і доповнення. Зміни до статуту розробляються директором Нововолинського закладу дошкільної освіти № 2 та затверджуються рішенням засновника.
Директор І.В.Чепурна
Коментарi